25 tons dobbeltbjælkekran
video
25 tons dobbeltbjælkekran

25 tons dobbeltbjælkekran

Produktmodel;QDLøftekapacitet: 5-450t
Spændvidde: 6m - 31,5 m
Løftehøjde: 3m - 60m
Arbejdspligt: ​​A3-A6
Tilpasset service: Giv
Arbejdstemperatur: -25 til 40 grader

Beskrivelse

25 tons dobbeltdrager kran

Dobbeltdrager-overheadkranen med elektrisk hejseværk kører på fast støtte. Rammen vedtager boks-type svejsemekanisme, og den bruges sammen med CD1/MD1 eller HC/HM model elektrisk hejs som et komplet sæt, Det er en mid-duty klasse kran, kapaciteten er fra 3 tons til 20 tons. Spændvidden er 10.5-31.5m. Løftehøjden er 6~30 meter. Arbejdskarakteren er A3~A4. Arbejdstemperaturen er -20 grader til 40 grader. Dobbeltbjælke overheadkran med elektrisk hejs er sammensat af bokstype broramme, løftevogn, krankøremekanisme og elektrisk system. Den anvender fast elektrisk hejs, som er monteret på vognens ramme som hejsemekanisme. Strukturen, enkel og bekvem, har lav hele højde og let egenvægt, så den er anvendelig til operationelle steder med mellem og lille løftebelastning såsom fabrikker og miner, værksteder.

25 tons dobbeltdrager kranTegning

QD

QD -2

Produktfordele

Let og modulært design

1. Den samlede højde af kranen kan være lavere 20 procent ~ 25 procent af den traditionelle kran.
2. Dødlasten reduceret med 20 procent ~30 procent.
3. Det maksimale hjultryk kan trækkes fra med 15 procent ~ 20 procent
4.Den lille grænsedimension kan øge arbejdsområdet.
5. Med lethedsstrukturen kan det reducere byggeomkostningerne.
6. Hver reservedel på kranen kan designes til seriestandardmodul, det kan overdådige produktkombinationen
7. Dens uafhængige modul er praktisk til transport.
8.Standard modulus produktion, det kan sikre stabilitet kvaliteten af ​​produktet, det kan forkorte leveringsperioden.


25 tons dobbeltbjælkekran Parametre

KapacitetT10/3





Spændviddem7.510.513.516.519.522.525.5
Løftehøjdem9/12/18/24





Løftehastighedm/min7(7/0.7) eller8(8/0.8)





Vognens kørehastighedm/min20





Kranens kørehastighedm/min20;30





Totalvægtkg62408050948010450132601653018620
Maks. HjulbelastningKN657277808897102
Jernbane anbefalesModel38 kg/m





Samlet motoreffektkw8.3





Hovedmål (mm)Spændvidde (m)7.510.513.516.519.522.525.5
Skinne top til kran topH14501650




Skinne top til krog centerH4365565




KranbaseafstandW3000-4200





KranbreddeB3500-5696





Vognskinne afstandK1600-2250





Krog venstre begrænsningS11250900




Krog højre begrænsningS214001200








222


FAQ

1. Hvilke oplysninger skal jeg give for at få prisen?

Specifikke parametre såsom løftekapacitet, løftehøjde, spændvidde, strømforsyningsspænding, kontrolmetode osv. Og hvis du kan give os din designtegning, vil det være meget nyttigt at få et tilbud.

2. Kan du tilpasse produktet?

Ja selvfølgelig. vi er producent, og vi har en masse erfarne ingeniører, de kan designe produkter efter cus.

3. Hvordan kan du sikre din kvalitet?

Inden leveringen vil alle produkter blive testet. Du er også hjertelig velkommen til at komme til vores fabrik til inspektion.

4. Hvilket mærke er kranens dele og komponenter?

Vi har et langsigtet samarbejde med ABB, Siemens, Schneider, SEW osv. Og vi har verdens førende maskin-, smede- og svejsemaskineri og processer.

5. Sælger du krantilbehør?

Ja, selvfølgelig kan vi levere motorer, reduktionsgear, bremser, kroge, fjernbetjeninger, hjul, kranskinner, endevogne, samleskinne og så videre.



Pakke og levering

  • Standard containerpakning

  • I henhold til kundens krav

  • Leveringstid afsendes inden for 25 dage efter betaling


    333___








Populære tags: 25 tons dobbeltbjælkekran Kina, producenter, leverandører, tilpasset, tilbud, tilbud, pris

Du kan også lide

Indkøbstasker